SmartMaps · Mapy.cz

Časté otázky (FAQ): Android

Nedostupné offline mapy, aplikace je stále ve verzi FREE

Aplikace SmartMaps je i po aktivaci map stále FREE?

1) Duplicitní složka SmartMaps

Podívejte se, zda nemáte duplicitní složku /smartmaps/ jak v interní paměti tak na paměťové kartě. To způsobí, že mapy nahrané a aktivované na kartě se nezobrazují, protože systém spouští složku /smartmaps/ z interní paměti, kde mapy nejsou. 

Je třeba smazat složku /smartmaps/ z interní paměti. Nejčastější problematická zařízení.

Platí pro verzi Android nižší než 4.4.2.

 

2) Výměna paměťové karty

Po přehraní složky /smartmaps/ na novou paměťovou kartu se mapy nezobrazují a při aktivaci píše, že sériové číslo je již použité.

Mapy jsou vázány k původní paměťové kartě, tzn. při přehrání na jinou nefungují a je třeba je znovu aktivovat pomocí stejného sériového čísla. Je ale třeba nejdříve kontaktovat technickou podporu pro uvolnění aktivace na novou kartu.

 

3) Formátování paměťové karty

Po formátu kartu a následném zpětném přehraní složky /smartmaps/ na paměťovou kartu se mapy nezobrazují a při aktivaci píše, že sériové číslo je již použité.

Mapy jsou vázány k paměťové kartě, tzn. při formátu Android vidí jiné ID karty a je třeba je znovu aktivovat pomocí stejného sériového čísla. Je ale třeba nejdříve kontaktovat technickou podporu pro uvolnění aktivace po formátu pěmťové karty.

 

4) Výměna SIM

Po výměně nové SIM od operátora se mapy nezobrazují a při aktivaci píše, že sériové číslo je již použité.

Mapy jsou vázány k původní SIM, tzn.s novou SIM nefungují a je třeba je znovu aktivovat pomocí stejného sériového čísla. Je ale třeba nejdříve kontaktovat technickou podporu pro uvolnění aktivace na SIM.

 

5) V cílovém adresáři chybí data

Podívejte se, zda v složce /smartmaps/maps/ nebo /android/data/menion.android.smartmaps/files/smartmaps/maps/ se nachází mapová data (.mpx). Pokud zde mapové soubory nejsou, instalace neproběhla správně a je ji třeba provést znovu z DVD, instalátoru nebo v aplikaci.

Aplikaci SmartMaps nelze nainstalovat do tohoto telefonu.

Při zobrazení této informace pravděpodobně dochází k instalaci aplikace na nevhodnou verzi operačního systému. Instalujte prosím poslední dostupnou verzi aplikace, buďto pomocí Google Play nebo z .apk souboru.

Instalace byla zablokována

Pokud se zobrazí při instalaci (ze souboru .apk) informace "Váš telefon je z důvodu zabezpečení nastaven tak, aby blokoval instalaci aplikací, které nepocházejí z webu Android market.", je třeba v nastavení aplikací povolit "Neznáme zdroje".

Umístění uživatelských dat
  • Body zájmu

soubory s příponou .pou ve složce /smartmaps/poi/ nebo /android/data/menion.android.smartmaps/files/smartmaps/poi/

  • Cesty (definice trasy)

soubory s příponou .gpx ve složce /smartmaps/routes/ nebo /android/data/menion.android.smartmaps/files/smartmaps/routes/

  • Nastavení

soubor smartmaps.cfg ve složce /smartmaps/maps/ nebo /android/data/menion.android.smartmaps/files/smartmaps/maps/

  • Stopy

soubory s příponou .trk ve složce /smartmaps/tracks/ nebo /android/data/menion.android.smartmaps/files/smartmaps/tracks/

Moje SmartMaps

Nepřihlášen(a) (přihlásit)

 
zapomenuté heslo

nová registrace - výhody registrace

SmartMaps je obchodní značka map a softwaru Seznam.cz, a.s. pro uvedené systémy. Copyright © 2004 - 2014 Seznam.cz, a.s. Vyrobil WeDeCom s.r.o.