Časté otázky (FAQ): Android - Nefungují offline mapy v aplikaci/ Přechod na nové zařízení

Nedostupné offline mapy, aplikace je stále ve verzi FREE

Aplikace SmartMaps je i po aktivaci map stále FREE?

1) Duplicitní složka SmartMaps

Podívejte se, zda nemáte duplicitní složku /smartmaps/ jak v interní paměti, tak na paměťové kartě. To způsobí, že mapy nahrané a aktivované na kartě se nezobrazují, protože systém spouští složku /smartmaps/ z interní paměti, kde mapy nejsou. 

Je třeba smazat složku /smartmaps/ z interní paměti. Nejčastější problematická zařízení.

Platí pro verzi Android nižší než 4.4 KitKat.

 

2) Výměna paměťové karty

Po přehrání složky /smartmaps/ na novou paměťovou kartu se zobrazují jen Mapy států a při aktivaci píše, že sériové číslo je již použité.

Mapy jsou vázány k původní paměťové kartě, tzn. při přehrání na jinou nefungují a je třeba je znovu aktivovat pomocí stejného sériového čísla. Je ale třeba nejdříve kontaktovat technickou podporu pro uvolnění aktivace na novou kartu.

 

3) Formátování paměťové karty

Po formátu kartu a následném zpětném přehrání složky /smartmaps/ na paměťovou kartu se zobrazují jen Mapy států a při aktivaci píše, že sériové číslo je již použité.

Mapy jsou vázány k paměťové kartě, tzn. při formátu Android detekuje jiné ID karty a je třeba je znovu aktivovat pomocí stejného sériového čísla. Je ale třeba nejdříve kontaktovat technickou podporu pro uvolnění aktivace po formátu paměťové karty.

 

4) Výměna SIM

Po výměně nové SIM od operátora se mapy nezobrazují a při aktivaci píše, že sériové číslo je již použité.

Mapy jsou vázány k původní SIM, tzn. s novou SIM nefungují a je třeba je znovu aktivovat pomocí stejného sériového čísla. Je ale třeba nejdříve kontaktovat technickou podporu pro uvolnění aktivace na SIM.

 

5) V cílovém adresáři chybí data

Podívejte se, zda v složce /smartmaps/maps/ nebo /android/data/menion.android.smartmaps/files/smartmaps/maps/ se nachází mapová data (.mpx). Pokud zde mapové soubory nejsou, instalace neproběhla správně a je ji třeba provést znovu z DVD, instalátoru nebo v aplikaci.

 

6) Instalace/aktualizace antiviru

Pokud se změnilo chování aplikace SmartMaps po instalaci/aktualizaci antivirové aplikace, upravte jeho nastavení s umožněním přístupu aplikaci SmartMaps na úložiště nebo složku /smartmaps/, aplikace SmartMaps nepřistupuje k jakýmkoli jiným datům mimo tuto složku. Aplikace vyžaduje přístup do složky pro čtení, zápis, modifikaci.

 

7) Změna zařízení (platné pouze pro zařízení bez slotu na paměťové karty a bez slotu na SIM)

Při změně těchto specifických zařízení (např. tablety Nexus) dojde ke změně ID zařízení (licence je vázána na ID zařízení) a je třeba je znovu aktivovat pomocí stejného sériového čísla. Je ale třeba nejdříve kontaktovat technickou podporu pro uvolnění aktivace na pro změnu zařízení.

 

8) Upgrade zařízení na Android 4.4. KitKat

Po upgradu na tuto verzi Androidu je třeba provést kroky popsané v tomto návodu pro obnovení funkčnosti.

9) Nedostupná pam. karta nebo nemožnost zápisu

Ujistěte se, že je plně dostupná pam. karta v systému a je možné na ni zapisovat. Pokud nikoli, pravděpodobně nastane situace viz 1)

Moje SmartMaps

Nepřihlášen(a) (přihlásit)

 
zapomenuté heslo

nová registrace - výhody registrace

Prodej SmartMaps byl 1.7.2017 ukončen. Děkujeme za vaši přízeň!

SmartMaps je obchodní značka map a softwaru Seznam.cz, a.s. pro uvedené systémy. Copyright © 2004 - 2017 Seznam.cz, a.s. Vyrobil WeDeCom s.r.o.
Veškerá díla jsou výsledkem vydavatelské činnosti (NACE 58) společnosti Seznam.cz, a.s.