Geocaching - Jak na geocaching se SmartMaps pro Android?

Aplikace SmartMaps přináší jednoduchou a pohodlnou práci s importem z geocaching.com. Všechny cache je možné pohodlně importovat do mapy a vyrazit na jejich hledání.

1) Import geocache online pomocí aplikace SmartMaps v telefonu -  přímé stažení cache do mapy - nejrychlejší a nejpohodlnější - pro Neplacené i Premium členství.

Import cache probíhá online přímo ze serveru Geocaching, tzn. je třeba tam mít registraci a zároveň mít telefon připojen na mobilní datové připojení. Při importu více cache doporučujeme používat Wi-Fi připojení.

   

V aplikace v levém rychlém menu je přístupná funkce Geocaching, jejím stisknutím vyvoláte nabídku. Nejběžněji používaní funkce najde nejbližších 20 cache (případně i více) nad středem obrazovky, případně okolo vaší pozice. Cache je též možné hledat podle jiných parametrů - doporučujeme pouze pro zkušené.

   

Následně je třeba zadat uživatelské údaje, které využíváte na geocaching.com (doporučujeme tuto stránku využívat v anglické mutaci - můžete tím předejít problémům s importem). Po zadání a odsouhlasení přihlášení se načte prvních 20 cache nad daným místem. Aby bylo možné cache uložit, je třeba je na pravé straně zaškrtnout.

Pro zrychlení pod volbou Více najdete možnost vybrat všechny stažené, nebo stáhnout dalších 20. Toto lze opakovat nekonečně krát, tedy nejste omezeni při stahování. Nakonec všechny stažené cache vyberete k uložení položkou Vyber vše.

Pokud už máte zašktrnuté cache je třeba potvrdit volbu OK a následuje uložení cache na kartu, aby byly kdykoliv přístupné.

   

Ve výběru uložení POI je třeba zvolit Databázi a Skupinu kam se cache uloží. Pokud ukládáte poprvé je třeba tyto položky vytvořit položkou - Přidat novou. Po té odsouhlasit OK a dojde k vlastnímu uložení vybraných cache na kartu/pamět. Volba Přepsat stávající data novými - využijete pokud importujete geocache min. po druhé a chcete starší databázi nahradit novější. Pokud to neuděláte, některé shodné cache budete mít 2x.

 

Následuje dialog, který oznámí počet úspěšně stažených cache. Importované cache se automaticky zobrazí v mapě.

   

Najetím středovým křížem nad cache a ťuknutím prstem na displej se zobrazí možnosti práce s tímto bodem. Položkou názvu cache se zobrazí všechny info o cache. Položka Nalazeno umožní si v mapě označit již nalezené cache pro lepší orientaci. Nalezením se vyvtoří též Filed note, který je možné použít pro logování cachce na geocaching.com - jedna z možností jak logovat nález cache.

 

Dále se již postupuje jako se zobrazováním a práce s POI. Drobné rozdíly u cache POI rozebereme níže.

   

V detailu dané cache naleznete všechny potřebné informace pro její nalezení. Výběrem Navádět (zap) se aktivuje navádění a z vaší pozice s cache se spojí šipkami, kde se vypisuje vzálenost a azimut z vaší pozice.

 

Výpis -  najdete zde další info o cachce

Nápověda

Logy - je třeba mít připojení internetu pro tuto volbu - je zde možné najít komentáře od poslendích nálezců (při importu ze souboru Pocket query je zde posledních 5 komentářů bez nutnosti int. připojení)

Waypointy - umožní vytvořit případně načíst další podpůrná stanoviště pro finální dohlední cache

Navádět - spustí navádění směrové a vzdálenostní z vaší pozice k danému bodu vzdušnou čarou

Předměty - zobrazí jaké předměty jsou v cache uloženy

Poznámky - váš poznámkový blok

Aktualizovat keš - pokud se něco v cache změní, není třeba ji znovu stahovat, stačí aktualizovat.

 

K navádění je také výhodné využít kompas a mít zapnutý Digitální kompas pro finální dohledání. Ten je velmi přesný při pomalé chůzi.

 

Pokud chce přidávat waypointy (podpůrné body pro finální výpočet a dohledání). Vyberte položku Waypointy - Přidat a nabídne se menu s možností zadání souřadnic, případně je možné bod uložit pomocí projekce - vzdálenosti a azimutu. 

 

   

 

 

2) Import geocache offline pomocí aplikace SmartMaps v telefonu -  přes Pocket Queries pro Preminum členství

Je třeba mít stažený Pocket Queries např. s  500 cache. Nakopírujte tento soubor tam, kde máte instalaci SmartMaps - do složky SmartMaps/Poiimport, případně složku vytvořte.

      

V aplikaci vyberete Body - Import a v adresáři Poiimport vyberete příslušný soubor obsahující geocache.

Následně vyberete kam se mají uložit importované cache a uložíte pomocí OK. Ostatní práce je již shodná s předcházející prvním návodem od tohoto kroku.

3) Import geocache offline pomocí PC Manager - přes Pocket Queries pro Preminum členství - popsáno zde.

 

Moje SmartMaps

Nepřihlášen(a) (přihlásit)

 
zapomenuté heslo

nová registrace - výhody registrace

Prodej SmartMaps byl 1.7.2017 ukončen. Děkujeme za vaši přízeň!

SmartMaps je obchodní značka map a softwaru Seznam.cz, a.s. pro uvedené systémy. Copyright © 2004 - 2018 Seznam.cz, a.s. Vyrobil WeDeCom s.r.o.
Veškerá díla jsou výsledkem vydavatelské činnosti (NACE 58) společnosti Seznam.cz, a.s.