DVD Windows instalátor (Android, Java, Symbian, Windows CE/Mobile)

1) Vložení DVD do mechaniky a připojení zařízení k PC

 
Vložte DVD do mechaniky a pokud se automaticky nepsustí, pak spusťte z DVD soubor setup.exe.
 
Pokud máte v balení 2 kusy DVD, proveďte vždy instalaci z obou DVD se všemi sériovými čísly stejným způsobem, nezáleží na pořadí a následně proveďte aktivaci map.
 
Důležité: Instalaci provádějte na připojené mobilní zařízení k PC - používejte výhradně připojení k PC jako USB Mass storage/ USB disk/ Velkokapacitní disk. Nepoužívejte synchronizační software výrobců, protokoly MTP/PTP, atd. Je možné též mapy instalovat přímo na paměťovou kartu vloženou ve čtečce karet.
 
Pokud vaše zařízení nemá paměťovou kartu a ani neni schopné se připojit jako Mass storage zařízení, je možností (pokud není pam. karta ani mass storage) instalace na jakoukoliv výměnou paměť (paměťová karta, flash disk). Po úspěšné instalaci zkopírujte kompletní složku SmartMaps z výměnné paměti do zařízení pomocí protokolu MTP.
 

2) Spuštění instalátoru a instalace produktu

Je třeba spustit stažený instalátor (smartmaps3online-full.exe) v PC a zároveň mít vyřešeno připojení zařízení na které chcete instalovat k PC. Pokud je vše správně nastaveno objeví se po odklikání několika hlášení okno instalátoru.

Pokud je připojení k PC nesprávné, objeví se hláška " Nebyl nalezen cíl k instalaci". V tomto případě je třeba upravit správně připojení k PC, případně instalovat na kartu ve čtečce karet, nebo zkusit jiný způsob instalace pokud je dostupný (viz výše).

Pokud se objeví hláška "Nelze přeložit síťovou adresu" je třeba instalaci vyzkoušet provést na jiném PC, které není chráněno k přístupu na náš server (nelze ve vnitrofiremních síťích, za proxy, apod.).

1) Informace o uživateli

Pro úspěšnou instalaci je třeba vyplnit v instalátoru tyto povinné položky:
 
!Přihlašovací jméno a heslo může obsahovat pouze znaky "a-z" a "0-9"! a musí být unikátní
 
Přihlašovací jméno - slouží k přihlášení do uživatelského účtu na stránkách SmartMaps
Heslo - slouží k přihlášení do uživatelského účtu na stránkách SmartMaps
Sériové číslo - sériové číslo reprezentuje produkt, který si přejete nainstalovat. Je možné vyplnit několik sériových čísel oddělených čárkou za sebou.
V případě, kdy jste nový uživatel, je třeba zvolit "Jsem nový uživatel a potřebuji se zaregistrovat." Pak je třeba vyplnit tyto povinné položky:
E-mail - slouží k zaslání potvrzení o úspěšné registraci na stránkách SmartMaps
 
2) Zvolte cílovou platformu
 
Zde vyberte pro jakou platformu chcete produkt instalovat. Krátké upřesnění pro některé platformy.
 
Symbian - všechny staré mobilní nedotykové telefony
Symbian FP2 - novější nedotykové telefony
Symbian (dotykové) - všechny mobilní dotykové telefony
 
Windows CE - autonavigace, Holux Funtrek 130, Holux Funtrek 132, RoyalTek BikeGPS
 
3) Zvolte cíl instalace
 
Je třeba vybrat paměť, kam budou mapy instalovány, vždy se přesvěčte, že instalujete na správnou paměť, některá zařízení mohou po připojení nabízet více pamětí (např. interní paměť + paměťová karta)
 
Paměťová karta - připojená pomocí čtečky paměťových karet k počítači
Paměťová karta - vložená v mobilním zařízení, které je připojeno k počítači v režimu disku (Mass storage režim)
 
4) Pokud máte vše správně vyplněno, můžete stisknout položku instalovat
 
5) Výběr map k instalaci
 
 
V tomto okně se nabídnout všechny dostupné mapy z daného produktu k instalaci. Je možné vybírat a zatrhávat pouze ty, o které máte aktuálně zájem, případně instalovat vše co se nabízí. Pod výběrem map se vypisuje volné místo na kartě a celková velikost map. Je třeba vždy mít na kartě místo k instalaci. Pokud během instalace aplikace vypíše informace o nedostatku místa, je třeba uvolnit místo na kartě, např.smazáním starých dat SmartMaps.
 
Pokud máte vybrány mapy k instalaci, stačí stisknout Instalovat. Délka instalace je závislá na rychlosti vašeho internetu, v některých případech může jít o přenos velkého objemu dat. Po úspěšné instalaci se zobrazí hláška Instalace byla úspěšná.
 

3) První spuštění a aktivace produktu

Pro prvním spuštění a aktivaci produktu je třeba vložit kartu do vašeho zařízení pokud ji tam již nemáte a odpojit zařízení od PC. Následující postupy se vždy liší podle dané platformy.

Android (i Locus)

A) Po úspěšné instalaci je třeba instalovat samotnou aplikaci v mobilním zařízení, aby byla vytvořena spouštěcí ikona pro spuštění aplikace. Pro vytvoření spouštěcí ikony je třeba spustit soubor "smartmaps.apk" umístěný v kořenové složce karty.

B) Stažení aplikace SmartMaps z Google Play 

 

Následně po spuštění aplikace v mobilním zařízení budete vyzváni Byl nalezen požadavek na aktivaci. Odsouhlasením se dostanete do aktivačního formuláře, kde by měli být předvyplněny všechny údaje. Zde pouze odsouhlasíte Aktivovat (je třeba být v tuto chvíli připojený k internetu). Měla by se objevit hláška Aktivace proběhla úspěšně. Po restartu aplikace by mapy již měli být plně funkční.

 

Windows Mobile

Po úspěšné instalaci na paměťovou kartu je třeba vytvořit spouštěcí ikonu. Vytvoření spouštěcí ikony je možné provést takto:
 
Spuštěním souboru - pomocí prohlížeče souborů "/cílová paměť/SmartMaps/smartmaps.exe"

Následně po spuštění aplikace v mobilním zařízení budete vyzváni Byl nalezen požadavek na aktivaci. Odsouhlasením se zobrazí hláška, pro spuštění souboru setup.exe z karty v PC. Následně tedy opět připojíte kartu/zařízení k PC (připojeného k internetu) a spustíte v PC soubor setup.exe. Měla by se objevit hláška Aktivace proběhla úspěšně. Po následném spuštění mobilní aplikace by již mělo být vše plně funkční.

 

Windows CE ( i autonavigace,  Holux Funtrek 130, 132, Royaltek)

Po úspěšné instalaci na paměťovou kartu jsou různé možnosti spuštění v závislosti na zařízeni.
 
Spuštění je možné provést takto:
  • Odpojením zařízení od PC
  • Vložením karty do zařízení
  • Restartem zařízení
  • Ťuknutím na ikonu SmartMaps nebo ikonu Navigovat

Následně po spuštění aplikace v mobilním zařízení budete vyzváni Byl nalezen požadavek na aktivaci. Odsouhlasením se zobrazí hláška, pro spuštění souboru setup.exe z karty v PC. Následně tedy opět připojíte kartu/zařízení k PC (připojeného k internetu) a spustíte v PC soubor setup.exe. Měla by se objevit hláška Aktivace proběhla úspěšně. Po následném spuštění mobilní aplikace by již mělo být vše plně funkční.

 
!Mio Moov (modely 200, 310, 330, 360, 370)!
 
Po nainstalování aplikace pomocí instalátoru je třeba provést tyto následující kroky:
  • po instalaci z instalátoru zasuňte paměťovou kartu do slotu zařízení
  • připojte Mio Moov k počítači
  • nabídnou se dva nové disky – Mio Device a paměťová karta
  • vstupte na disk s instalací SmartMaps, kde poklepejte na soubor "InstallMioMoov.exe"
  • odpojte zařízení Mio Moov od počítače spusťte SmartMaps

 

Symbian (FP1 i FP2 a dotykové FP 5 Belle, Anna)

Po úspěšné instalaci na paměťovou kartu je třeba instalovat samotnou aplikaci v mobilním zařízení, aby byla vytvořena spouštěcí ikona pro spuštění aplikace. Pro vytvoření spouštěcí ikony je třeba spustit soubor "smartmaps.sis" umístěný v kořenovém adresáři karty.
 
Instalaci je možné provést takto:
 
V mobilním zařízení - pomocí prohlížeče souborů
 
Následně po spuštění aplikace v mobilním zařízení budete vyzváni Byl nalezen požadavek na aktivaci. Odsouhlasením se dostanete do aktivačního formuláře, kde by měli být předvyplněny všechny údaje. Zde pouze odsouhlasíte Aktivovat (je třeba být v tuto chvíli připojený k internetu). Měla by se objevit hláška Aktivace úspěšná. Aplikace by již měla být plně funkční.

Java

Po úspěšné instalaci na paměťovou kartu je třeba instalovat samotnou aplikaci v mobilním zařízení, aby byla vytvořena spouštěcí ikona pro spuštění aplikace. Pro vytvoření spouštěcí ikony je třeba spustit soubor "smartmaps.jad" umístěný v kořenovém adresáři karty.
 
Instalaci je možné provést takto:
 
V mobilním zařízení - pomocí prohlížeče souborů
 
Následně po spuštění aplikace v mobilním zařízení budete vyzváni Byl nalezen požadavek na aktivaci. Odsouhlasením se dostanete do aktivačního formuláře, kde by měli být předvyplněny všechny údaje. Zde pouze odsouhlasíte OK (je třeba být v tuto chvíli připojený k internetu). Měla by se objevit hláška Aktivace úspěšná. Aplikace by již měla být plně funkční.
 

Moje SmartMaps

Nepřihlášen(a) (přihlásit)

 
zapomenuté heslo

nová registrace - výhody registrace

Prodej SmartMaps byl 1.7.2017 ukončen. Děkujeme za vaši přízeň!

SmartMaps je obchodní značka map a softwaru Seznam.cz, a.s. pro uvedené systémy. Copyright © 2004 - 2017 Seznam.cz, a.s. Vyrobil WeDeCom s.r.o.
Veškerá díla jsou výsledkem vydavatelské činnosti (NACE 58) společnosti Seznam.cz, a.s.