Funkce navigační lišty - opakování povelů a přepočítávání trasy před a během navigace (Navigator)

Navigační lišta se zobrazuje při navigaci na spodním okraji displeje. Je z ní možné vyčíst informace o naplánované trase a o nejbližší křižovatce. Zobrazované informace je možné si v mezích nastavit dle vlastních preferencích.

Navigační lišta se zobrazí při každém stisknutí tlačítka Navigovat v itineráři.

Lišta je složena ze tří funkčních oken.

První uvádí vzdálenost k nejbližší křižovatce a její typ. Při navigaci stisknutím tohoto okna vyvoláte opakování navigačního povelu. Delším podržením se dostanete do nastavení navigace.

Druhé okno udává směr odbočení na křižovatce, případně na kruhovém objezdu se zde zobrazí i číslo výjezdu. Stisknutím tohoto okna při/před navigací, při fixované GPS docílíte přepočítání trasy z aktuální pozice (např. je naplánovaná trasa mimo aktuální pozici a navigace hlásí "Navigace není aktivní najeďte prosím na trasu"). Stisknutím tohoto okna při navigaci také docílíte přepočtení trasy z aktuální pozice.

         

Třetí okno informuje o tom, jak dlouho bude ještě cesta trvat, vzdálenost do cíle, dojezdový čas a aktuální povolenou rychlost na daném úseku silnice. Ťuknutím na toto okno vyvoláte itinerář. Přidržením je možné vyvolat plánovač.

          

Zobrazení v horní části displeje je možné si přizpůsobit. Je možné zapínat a vypínat jednotlivé položky.  V menu Volby->Zobrazení je možné vybrat, co se bude zobrazovat. Toto je vhodné např. pro majitele malých displejů, aby při navigaci byla vidět větší plocha mapy. Po výběru je třeba potvrdit OK.

Ťuknutím na souřadnice se zobrazí Kompas.

Ťuknutím na počet satelitů se zobrazí nastavení GPS.

Ťuknutím na ostatní údaje(nadmořský výška, azimut, nepřesnost..) se zobrazí nastavení zobrazení.

         

Zobrazení aktuální a následující ulice je také možné vypínat a zapínat. Volba je možná v menu  Volby->Navigace->Zobrazení. Následně je třeba potvrdit OK.

         

Zde je nastavené zobrazení při navigaci, tak jak bylo vybráno výše.

V případě, že naplánovaná trasa je mimo vaší pozici a nebo je potřeba trasu přeplánovat, pak je možné využít funkčního okna s přepočítáním trasy. Je vždy černě ohraničeno a jeho stisknutím přepočítáte trasu z aktuální pozice, je třeba ale mít fixovaný signál z GPS.

 

Moje SmartMaps

Nepřihlášen(a) (přihlásit)

 
zapomenuté heslo

nová registrace - výhody registrace

Prodej SmartMaps byl 1.7.2017 ukončen. Děkujeme za vaši přízeň!

SmartMaps je obchodní značka map a softwaru Seznam.cz, a.s. pro uvedené systémy. Copyright © 2004 - 2018 Seznam.cz, a.s. Vyrobil WeDeCom s.r.o.
Veškerá díla jsou výsledkem vydavatelské činnosti (NACE 58) společnosti Seznam.cz, a.s.