Navádění na bod (Locator, Navigator)

Funkce Navádění na bod slouží k navedení na zvolený bod a  to vzdušnou čarou. Při navádění je zobrazována vzdálenost a směr k danému bodu. Největší využití této funkce je při geocachingu nebo při výletech ve volné přírodě.

1. Navádění na bod - sejmutím z obrazovky

Nejjednodušší způsob vybrání bodu, na který se bude navádět je sejmutím z obrazovky. Stačí na daném bodě přidržet prst po dobu jedné vteřiny a zobrazí se navigační kříž. Jednou s funkcí, které lze v něm libovolně měnit a přidávat, je Navádění na bod a Zrušení navádění.

         

Po výběru funkce Navádění se označí zvolený bod, šipka ukazuje směr pohybu k danému bodu a v horním rámečku je uvedená vzdálenost vzdušnou čarou.

         

Zrušení navádění se provede opět přidržením prstu po dobu jedné vteřiny na obrazovce a následně je třeba vybrat Zrušit navádění.

2. Navádění na bod - z plánovače

Je možné si zadat několik průjezdních bodů do Plánovače.  A následně spustit Navádění na bod. Šipka vás pak povede nejkratší cestou mezi těmito body. Skočit do Plánovače je také možné podržením na obrazovce na průjezdním bodu.

         

V Plánovači je potřeba stisknout ikonu Navádění a aplikace již navádí na první bob.

         

 

3. Navádění na bod - POI

Navádění na je možné využít také ve spojení s POI body. Nejdříve je potřeba bod vyhledat a následně se na něj nechat navádět. V menu Body -> Vyhledat je třeba vybrat Body zájmu.

          

Je třeba si vybrat příslušnou Databázi, Skupinu a Kategorii a vyhledat požadovaný POI a zobrazit si jeho detail. Zde je pak možné vybrat ikonu Navádění.

         

Aplikace opět ukazuje směr a vzdálenost k zadanému bodu.

 

Moje SmartMaps

Nepřihlášen(a) (přihlásit)

 
zapomenuté heslo

nová registrace - výhody registrace

Prodej SmartMaps byl 1.7.2017 ukončen. Děkujeme za vaši přízeň!

SmartMaps je obchodní značka map a softwaru Seznam.cz, a.s. pro uvedené systémy. Copyright © 2004 - 2018 Seznam.cz, a.s. Vyrobil WeDeCom s.r.o.
Veškerá díla jsou výsledkem vydavatelské činnosti (NACE 58) společnosti Seznam.cz, a.s.